Sepet

Tüm siparişlerde ücretsiz gönderim.

Oturma Süngeri

Oturma Süngeri

Oturma süngeri; esnek poliüretan malzemeden ürettiğimiz, hava geçirgenliğini sağlayan açık hücrelere sahip, elastik ve hafif yapıda olan sünger çeşidimizdir. Esnek ve maliyetinin düşük olması ile beraber oturma gruplarınız için avantajlı olan süngerlerdir. Oturma süngerlerimiz için özel ölçülerde sipariş verebilirsiniz. Sağlam ve kullanışlı oturma süngerleri için 28 ve 32 dansiteye sahip olan süngerler daha fazla tercih edilir. İhtiyacınıza göre destek, konfor ve dayanıklılık özelliklerine göre üretimini ve satışını yaptığımız sünger çeşidimizdir. Koltuk ve sandalyeler için özel oturma süngeri siparişlerinizi istediğiniz kalınlığa göre son teknoloji makineler ile keserek son halini veriyoruz. Kesim işlemini son teknoloji makineler ile yüksek hassasiyetle gerçekleştiriyoruz. Oturma süngeri fiyatları; istediğiniz özel ölçülere, dansiteye, şekle ve fiziksel özelliklere göre değişiklik gösterir.

Oturma Süngeri Özellikleri

Kendi içinde çok sayıda sınıf ve kaliteye ayrılmış olan oturma süngerlerimizin hammaddesi poliüretan olan polyester ve polieterdir. Koltukların oturulan bölümleri sürekli kullanıldığı için kaliteli malzemeden oturma süngeri üretimi yapıyoruz. Doğru kalitede ve kalınlıkta yaptığımız oturma süngeri üretimi ile koltuklarınızın ve minderlerinizin daha sağlam ve kullanışlı olmalarını sağlıyoruz. Aynı zamanda ortopedik oturma süngeri çeşitlerimiz ile uzun süreli kullanımlarda dahi rahatsız olmanızın önüne geçiyoruz.

İstenen Kalınlığa Uygun Oturma Süngeri

Taleplerinize istediğiniz şekilde cevap verebilmek için yüksek kesim kapasitesi ve son teknoloji makineler ile süngerleri istediğiniz kalınlıkta kesiyoruz. Mobilya imalatında çoğunlukla plaka kesim süngerler kullanıldığı için verdiğiniz ölçülerde ve kalınlıkta kesimini yapıyoruz. İstenen ölçülerde minimum toleransa sahip olan makinelerimiz ile ince veya kalın oturma süngeri üretimi yapıyoruz.

Günümüzde modern ve işlevsel oturma grubu modelleri geliştirildikçe kusursuz işçiliğe olan ihtiyaç da artış göstermiştir. Kontur kesim yaptığımız son teknoloji makinelerimiz ile istediğiniz her yoğunlukta ve sertlikte sünger üretimi yapabiliyoruz. Kalite veya işçilik problemi yaşamanızın önüne geçerek kontur kesim ile sipariş ettiğiniz oturma süngerlerini size ulaştırıyoruz. Oturma grubu tasarımlarında rekabet açısından öne çıkmanızı sağlayacak bir kesim tekniğidir. Rulo kesim çoğunlukla kumaş altı kapitone dolgu malzemesi olarak tercih edilir ve süngerin daha yumuşak olmasını sağlayan kesim yöntemidir. İstediğiniz metrajlarda dairesel rulo halinde oturma süngeri kesimini yaparak paketliyoruz.

Oturma Süngerinin Destek Katsayısı

Oturma süngerlerimizde kullandığımız destek katsayısı, oturma kalitenizin artmasında etkilidir. Süngerin %65 hacmine sıkıştırılması için uygulanacak kuvvetin %25 hacmine sıkıştırmak için uygulanacak olan kuvvete oranını destek katsayısı olarak isimlendiriyoruz. Koltuk oturma süngeri için destek katsayısının yüksek olması, oturma süngerinin ilk oturduğunuzda yumuşak bir his vermesini sağlar. Ayrıca ilk oturduktan sonra süngerin direncinin artması ile beraber alttaki sert desteği hissetmemiş olursunuz. Yüksek dansiteli olan oturma süngerlerimizde destek katsayısı da yüksektir ve daha konforlu şekilde oturmanızı sağlar.

Oturma Süngeri Kullanım Alanları

Oturma süngerlerini ev ve ofis koltuklarında ya da sandalyelerde kullanabilirsiniz. Fiziksel özelliklerine göre oturma grubu süngeri kullanım alanları farklılık gösterir:

  • Sert grup süngerler: Yoğunluğunu artırarak sertleştirdiğimiz süngerlerdir. Yoğunluklarının yüksek olması, daha uzun süre kullanabilmenizi sağlar. Oturma gruplarında özellikle sırt ve font bölümlerinde tercih ettiğimiz süngerlerdir.
  • Soft grup süngerler: Yoğunluğu daha düşük olmakla beraber daha esnek ve yumuşak olan süngerlerimizdir. Daha konforlu hissetmenizi sağlayan sünger çeşididir. Oturma gruplarında çoğunlukla sırt ve font bölümlerinde kullanmayı tercih ettiklerimizdir.
  • Hr grup süngerler: Konfor ve esneklik oranı yüksek olan oturma süngeri çeşidimizdir. Çekme ve basma katsayısı yaklaşık olarak birbirine eşit olan bir süngerdir. Ortopedik olmasının yanı sıra dayanıklı da olması ile avantajlı sünger grubumuzdur.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Ücretsiz Kargo

Tüm ürünler ücretsiz kargo ile kapınızda!

İade & Değişim

İade ve değişimde yasal mevzuat uygulanır.

Kalite

Sattığımız süngerler tüm sertifikaları mevcuttur..

Güvenli Ödeme

Paytr Altyapısını Kullanarak Güvenli 3D ile ödeme almaktayız.